Registered Entries as of 29 Mar 2017 10:43am

Entries are sorted by registration date/time.
If 2 teams register on the same day, the team that registered first is given preference.

A week before the tournament, teams with UNREG or REQUEST players will drop to the bottom.

Men's Doubles - first 32 entries will play

1 RAYMOND MOY (CAT) / KEVIN MOY (CAT)
2 STEVEN PAGE (MD) / ERIC TRUONG (LRVN)
3 MARCO ZHENG (VA) / ALAN TIEU (LRVN)
4 SCOTT ROBERTS (MD) / DON CLEMENTS (VA)
5 BONIFACIO TIGAS (LRVN) / SHIRO OROGO (LRVN)
6 SANDEEP KASAT (NVBC) / KARTHICK BABU GUNASEKARAN (LRVN)
7 LUYE PAN (LRVN) / ANHUA DUAN (CAT)
8 KINGSTON THIYAGARASAN (LRVN) / SELVA MANI (CAT)
9 SENTHIL RAMACHANDIRAN (NVBC) / CIBY MATHEW (LRVN)
10 MICHAEL H DO (LRVN) / RAN LIAO (LRVN)
11 KANG HAO CHEN (NVBC) / HUNG NGUYEN (NVBC)
12 ANOOP DAS (NVBC) / RAMKUMAR PITCHUMANI (NVBC)
13 KENNETH BOHR (MD) / ANDREW SO (MD)
14 JUSTIN GOH (MD) / WILLIAM GOH (MD)
15 YU MAN TAM (MD) / KEVIN LING (NVBC)
16 WENBO LUO (MD) / RINGO WU (MD)
17 JACOB BELLMAN (NVBC) / SOLOMON MENSAH NYARKO (NVBC)
18 YUHAO CAI (VA) / XIAOLONG LIU (NVBC)
19 ANTON HANDONO (MD) / VEDO HANDONO (MD)
20 YOUNG MEEN PARK (CAT) / KWANGSOO JEON (MD)
21 CHRISTOPH KELLER (MD) / NADEERA GUNATILEKA (MD)
22 JUNG HO HAM (LRVN) / JONG WON SUK (MD)
23 RANJITH ANTHAM (CAT) / NAGESH AKULA (CAT)
24 SURENDRA DAVULURI (PA) / KRISHNA THUMATI (PA)
25 DAVID CUMMING (OH) / ABHILASH JOSEPH (OH)
26 JANAHAN PARAMESVARAN (MD) / CHANDRA SHAHI (MD)
27 ERIC KEO (VCU) / ANDREW WANG (VCU)
28 KRISHNA EDAKLAVAN (NVBC) / SRI KOLLA (NVBC)
29 ALEXANDER ZHAO (VCU) / MIN HO IM (VCU)
30 HASHEM CHOUDHRY (LRVN) / WALEED MIAN (VCU)
31 SUPASIT SANGWORAWONG (NVBC) / NAVJEET CHABBEWAL (NVBC)
32 CHRISTIAN MENDOZA (LRVN) / MICHAEL BAYANI (LRVN)

Men's Singles - first 32 entries will play

1 ALAN TIEU (LRVN)
2 SCOTT ROBERTS (MD)
3 ZHUOXIAN ZHANG (UMB)
4 DON CLEMENTS (VA)
5 LUYE PAN (LRVN)
6 KINGSTON THIYAGARASAN (LRVN)
7 DAVE SIMPSON (ECBC)
8 KENNETH BOHR (MD)
9 JUSTIN GOH (MD)
10 MENG GAO (LRVN)
11 ANDREW SO (MD)
12 PRASANNA KUMAR KAVALI (CAT)
13 HASHEM CHOUDHRY (LRVN)
14 YUHAO CAI (VA)
15 XIAOLONG LIU (NVBC)
16 MINGSHENG WU (LRVN)
17 SOLOMON MENSAH NYARKO (NVBC)
18 CHRISTOPH KELLER (MD)
19 JUNG HO HAM (LRVN)
20 SRI KOLLA (NVBC)
21 ERIC KEO (VCU)
22 EUGENE SOON (NVBC)
23 ALEXANDER ZHAO (VCU)
24 SWOPNIL PARAJULI (VCU)
25 AZHAR BASHIR (CAT)
26 JASON LI (MD)
27 WILLIAM GOH (MD)
28 ELLIOTT STRAHAN (CAT)
29 CHUNWANG GAO (MA)
30 JASON ZY XING (VA)
31 ANDREW WANG (VCU)

Senior (40+) Men's Doubles - first 16 entries will play

1 RAYMOND MOY (CAT) / RICK WIKER (CAT)
2 JIAN LU (LRVN) / CHRISTOPHER CAYANAN (LRVN)
3 SANDEEP KASAT (NVBC) / KRISHNA EDAKLAVAN (NVBC)
4 SENTHIL RAMACHANDIRAN (NVBC) / ANOOP DAS (NVBC)
5 ZHAO 'JOHN' LIU (CAT) / JIANPING ZHOU (CAT)
6 JEMMI SJAM (NJ) / PHILIP SU (PA)
7 JIANZHENG 'FRED' GUO (CAT) / SIGEN CHEN (CAT)
8 DENNIS MAXIMO (LRVN) / PATRICK TAN (LRVN)
9 RINGO WU (MD) / YOUDONG LIN (CAT)
10 ANTON HANDONO (MD) / CHARLES MUSTIKA (PA)
11 YOUNG MEEN PARK (CAT) / KWANGSOO JEON (MD)
12 CIBY MATHEW (LRVN) / JITH PONNAMBALATH (LRVN)
13 RAVI CHITKARA (CAT) / DAVID CUMMING (OH)
14 SURENDRA DAVULURI (PA) / VIJAY DONTU (PA)
15 BORIS RESHKO (VA) / CLEMENT CHAN (NVBC)
16 JINCHUNG HSU (CAT) / MOHIUDDIN KHALED (CAT)

Senior (40+) Men's Singles - first 16 entries will play

1 JIAN LU (LRVN)
2 DAVE SIMPSON (ECBC)
3 ZHAO 'JOHN' LIU (CAT)
4 CHRISTOPHER CAYANAN (LRVN)
5 ANOOP DAS (NVBC)
6 CHARLES MUSTIKA (PA)
7 DARYL JONES (MD)
8 KRISHNA EDAKLAVAN (NVBC)
9 RAVI CHITKARA (CAT)
10 THOMAS JOHN (CAT)
11 CHUNWANG GAO (MA)
12 JASON ZY XING (VA)
13 RAHUL SHANDILYA (CAT)
14 JIANPING ZHOU (CAT)
15 SUPASIT SANGWORAWONG (NVBC)
16 MOHIUDDIN KHALED (UNREG)

Senior (40+) Women's Singles - first 16 entries will play

1 JUNQING ZHOU (LRVN)
2 GINA NGUYEN (NVBC)
3 CHING XU (CAT)
4 LESLEY ACHESON (NJ)

Senior (40+) Mixed Doubles - first 16 entries will play

1 KRISTINE SANTOS (LRVN) / CHRISTOPHER CAYANAN (LRVN)
2 JUNQING ZHOU (LRVN) / JIAN LU (LRVN)
3 PATRICK TAN (LRVN) / SHEILA TAN (LRVN)
4 ANITA MITTAL (NVBC) / KRISHNA EDAKLAVAN (UNREG)
5 SIGEN CHEN (CAT) / CHING XU (CAT)
6 JENNIFER KIM (MD) / YOUNG MEEN PARK (CAT)
7 DARYL JONES (MD) / FUZIAH AYUB-O'NEILL (CAT)
8 BORIS RESHKO (VA) / LILI MILLS (VA)
9 DAVID CUMMING (OH) / LESLEY ACHESON (NJ)

Women's Doubles - first 32 entries will play

1 WINNIE YEUNG (LRVN) / KEIKO MURAKAMI (LRVN)
2 KRISTINE SANTOS (LRVN) / JUNQING ZHOU (LRVN)
3 JILLIAN TAKENO (CAT) / KAREN HUANG (UMB)
4 SUPRIYA RAVICHANDRAN (NVBC) / GINA NGUYEN (NVBC)
5 LISA LIEM (MD) / BELINDA YU (MD)
6 JESSICA MATEER (CAT) / CAROLINE JIANG (CAT)
7 SIQI WEI (VA) / JERRI NGUYEN (VA)
8 CHING XU (CAT) / JING TIAN (MD)
9 INA CHANG (VA) / NAZISH RAO (NVBC)
10 ANN YU (VA) / JENNIFER KIM (VA)
11 LESLEY ACHESON (NJ) / SHARON MA (OH)
12 FEILEEN LI (NVBC) / ESTHER SOON (MD)
13 LAURA SOON (MD) / ANNE MIKAELA BAYANI (MD)
14 JENNY CHEUNG (VCU) / SHANNA WALDO (VCU)
15 CASEY SHEEHY (VCU) / HALEY ZULLO (MD)
16 SUNG PAK (CAT) / JANE KIM (LRVN)
17 CONNIE WANG (VA) / HANNAH NGUYEN (VA)

Women's Singles - first 32 entries will play

1 SUPRIYA RAVICHANDRAN (NVBC)
2 JESSICA MATEER (CAT)
3 JING TIAN (MD)
4 JENNY CHEUNG (VCU)
5 SHANNA WALDO (VCU)
6 SHERRY FAN (MD)
7 QINGYUAN 'SARAH' PENG (GFS)
8 TINA TIAN (GFS)

Open Mixed Doubles - first 32 entries will play

1 WINNIE YEUNG (LRVN) / ALAN TIEU (LRVN)
2 STEVEN PAGE (MD) / KEIKO MURAKAMI (LRVN)
3 RICK WIKER (CAT) / HYEJUN BAE (GFS)
4 KAREN HUANG (UMB) / ZHUOXIAN ZHANG (UMB)
5 SANDEEP KASAT (NVBC) / GINA NGUYEN (NVBC)
6 SUPRIYA RAVICHANDRAN (NVBC) / RAMKUMAR PITCHUMANI (NVBC)
7 YILIN WANG (MD) / SHUNZHE XIE (NVBC)
8 KANG HAO CHEN (NVBC) / SHERRY FAN (MD)
9 JUSTIN GOH (MD) / ANNE MIKAELA BAYANI (MD)
10 ANDREW SO (MD) / JERRI NGUYEN (VA)
11 PRASANNA KUMAR KAVALI (CAT) / JESSICA MATEER (CAT)
12 SIQI WEI (VA) / TIM ZHAO (NVBC)
13 MINGSHENG WU (LRVN) / XINER NING (MD)
14 ABHILASH JOSEPH (OH) / SHARON MA (OH)
15 ERIC KEO (VCU) / CASEY SHEEHY (VCU)
16 EUGENE SOON (NVBC) / LAURA SOON (MD)
17 BEVERLY LI (DC) / ALLEN LIN (NVBC)
18 JASON LI (MD) / MICHELL LI (MD)
19 YANHONG WEI (MD) / JUNSONG GONG (MD)
20 WENDY JEAN HORNER (PA) / SHREYAS PATHAK (UNREG)